Правові потреби

   

Архів новин  

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 87 гостей та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Як оспорити своє батьківство?

Деталі

26.08.2016 - batkoДо Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся клієнт, який бажає оспорити своє батьківство щодо народженої у шлюбі дитини. Як пояснили працівники Центру, питання про оспорювання батьківства особою, яка записана батьком дитини регулюються Сімейним кодексом України.

Зокрема ч. 1 ст. 136 Сімейного кодексу України надає особі, яка записана батьком дитини право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

При оспорюванні батьківства необхідно довести, що особа, яка записана як батько дитини, насправді не є біологічним батьком дитини. Оскільки відповідно до ст. 60 Цивільного процесуального кодексу України тягар доведення лежить на особі, яка оспорює батьківство.

У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.
У разі задоволення судом позову про оспорювання батьківства на підставі рішення суду з актового запису про народження дитини виключається запис про батька дитини.

Згідно з ч. 6 ст. 136 Сімейного кодексу позовна давність не застосовується до вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua