Анонс подій  

22 червня 2018 р. о 14.00

Семінар для адвокатів "Аліменти по-новому: можливості, які надає нове законодавство"
Місце проведення: "Житомирський інститут медсестринства" (м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 46/15)

 

відбудеться  прямий ефір передачі «Тема дня» на телеканалі «Житомир» Normal 0 21 false false false UK X-NONE X-NONE
   

Правові потреби

   

Архів новин  

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 33 гостей та відсутні користувачі

   

Ще одна людська доля врятована: адвокат системи БПД довів невинуватість свого підзахисного

Деталі

03.05.2017 - advokatГромадянина В. обвинувачували у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), поєднаному з проникненням у приміщення, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Відповідно до ст. 59 Конституції України «кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно». Тому, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області видав доручення адвокату, який співпрацює з системою безоплатної правової допомоги Валерію Головні для захисту громадянина.

Під час досудового слідства встановлено, що 25 грудня 2015 року близько 18:30 обвинувачений В., з метою крадіжки чужого майна прибув до будинку потерпілої та таємно вкрав супутникову антену вартістю 600 грн.

Після чого, шляхом вибиття віконної шибки, проник всередину будинку, де в одній з житлових кімнат вкрав тюнер марки «Technosat 4060 cx» вартістю 300 грн, та соковижималку марки «Sinbo» вартістю 300 грн, чим завдав потерпілій матеріальної шкоди на загальну суму 1 200 грн.

Дотримуючись стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги під час кримінального судочинства, під час дослідження доказів у суді адвокат Валерій Головня довів суду невинуватість свого підзахисного, оскільки в діях обвинуваченого В. був відсутній склад злочину, передбачений ч. 3 ст. 185 КК України – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому. Карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Для доведення правильності своєї правової позиції адвокат пояснив суду, що у відповідності до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 29.06.1990 року із змінами «Про виконання судами України законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України з питань судового розгляду справ і постановлення вироку» всі сумніви щодо доведеності обвинувачення, якщо їх неможливо усунути, повинні тлумачитись на користь обвинуваченого.

За нормативним визначенням крадіжка (ст.185 КК України) з об’єктивної сторони належить до злочинів із матеріальним складом, обов’язковими її ознаками є матеріальна шкода, спричинена власнику викраденого майна, яка визначається його вартістю.

Тому, для наявності кримінально караного діяння, передбаченого ст.185 КК України, необхідно встановити розмір шкоди, завданої крадіжкою. При визначенні розміру шкоди необхідно виходити з вартості викраденого майна у грошовій сумі.

Отже, законодавцем сформульовано вимогу щодо конкретизації предмета злочину та його вартості, яка на момент вчинення протиправних дій має бути більшою ніж зазначено у ст.51 КУпАП (дрібне викрадення чужого майна). Тобто кримінально карану крадіжку слід відрізняти від згаданого адміністративного правопорушення.

3 лютого 2017 року Баранівський районний суд Житомирської області ухвалив вирок, яким визнав обвинуваченого В. невинуватим та виправдав.

Нагадаємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Соборний, 1, каб. 101. Центр надає безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальних провадженнях затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим особам.

 Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103

   

Консультації

   

Повідомити про корупцію

   

Безоплатна правова допомога

   

Переселенцям

   

Всесвітній день охорони праці  

   

   

Щодо безвізового режиму  

щодо безвізового режиму

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   
   

Безоплатна правова допомога

   

Дайджест БВПД

   

Учасникам АТО

   
   
   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   
   
   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua