Правові потреби

   

Архів новин  

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 80 гостей та відсутні користувачі

   

Як краще надавати правову допомогу жінкам з вразливих груп

Деталі

22.11 womenМножинна дискримінація жінок із вразливих груп. Основні проблеми доступу до правосуддя таких жінок. Особливості надання їм правової допомоги в окремих категоріях справ. Алгоритм дій, приклади, посилання на міжнародні та нормативно-правові акти. Все це містять Методичні рекомендації щодо надання правової допомоги жінкам з вразливих соціальних груп, що затверджені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги. 

Методичні рекомендації для фахівців та фахівчинь системи БПД та всіх адвокатів та адвокаток розробили експертки Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Оксана Гузь, Світлана Бєлай, Олена Зайцева у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги у межах проєкту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок».

«Понад 60% клієнтів, які звертаються до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – це жінки. Для надання ефективної і своєчасної правової допомоги жінкам із вразливих соціальних груп край важливо ідентифікувати випадки дискримінації за ознакою статі, соціального статусу, стану здоров’я. Знати як діяти, аби захистити їхні права», – зазначила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.

Протягом року експертки «ЮрФем» проводили семінари-консультації з фахівцями та фахівчинями системи БПД та готували текст рекомендацій. Він містить визначення терміна множинної дискримінації жінок із вразливих груп. Адже розуміння ситуації, коли особа зазнає дискримінації в будь-якій формі і більш ніж за однією ознакою одночасно, край важливо для ефективного захисту її прав.

Окреме питання – це перешкоди та проблеми у доступі до правосуддя, з якими зіштовхуються жінки, що вживають наркотики, живуть з ВІЛ та працівниці секс-індустрії. Надання правової допомоги таким жінкам має певні особливості. У рекомендаціях надано алгоритми дій юристів під час надання правової допомоги у кримінальних та адміністративних справах, спорах, що виникають із сімейних, трудових, майнових правовідносин. У тому числі – щодо визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківських прав, виселення із житла тощо. Детально визначені особливості надання правової допомоги у справах, пов’язаних із гендерно-обумовленим насильством.

«Розуміння юридичною спільнотою проблем, з якими зіштовхуються постраждалі від множинної дискримінації, сприятиме ефективному наданню правових послуг та захисту прав постраждалих осіб», – зазначила голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт.

На базі рекомендацій розроблений дистанційний навчальний курс, який зможуть пройти всі охочі. Презентація методичних рекомендацій та дистанційного онлайн курсу «Правова допомога жінкам із вразливих груп: особливості роботи та алгоритм дій» відбудеться у Києві 11 грудня. Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/Foaa3rDhFTBcmcBs8.

Довідково. Методичні рекомендації розроблені у межах проєкту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок», який реалізується протягом 2019 року Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги.

 

 

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua