Архів хроніки  

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   

Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Уже повнолітній! Аліменти платити не треба?

Деталі

16.11.2016 - alimentu 18За яких підстав відбувається виплата аліментів на дитину після досягнення нею 18-го річного віку пояснили фахівці Коростенського місцевого центру з надання БВПД.

Ч. 2 ст. 50 КУ та ст. 180 СКУ закріплюють загальне правило про те, що аліменти виплачуються до досягнення дітьми повноліття. Згідно ст. 6 СКУ, дитиною вважається особа до 18-ти років. Малолітньою вважається дитина до моменту досягнення нею 14 років, неповнолітньою – з 14 до 18 років.

У Сімейному кодексі України передбачені випадки, коли батьків можуть зобов'язати сплачувати аліменти на утримання дитини після того, як дитині виповниться 18 років.  У відповідності зі ст. 198 -199 СК України обов'язок по сплаті аліментів на повнолітню дитину може виникати в двох випадках:

1) коли дитина є непрацездатною і потребує матеріальної допомоги (непрацездатними вважаються інваліди І, II, III груп, при цьому не має значення, коли настала непрацездатність – до досягнення повноліття чи в будь-який інший час);

2) коли дитина продовжує навчання (незалежно від форми навчання) і в зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги. Як у першому, так і в другому випадку аліменти стягуються тільки якщо батьки можуть надати таку матеріальну допомогу.

При цьому обов'язок батьків утримувати дитину, яка продовжує навчання після досягнення 18 років, виникає при одночасній наявності наступних фактів:

  • досягнення віку, який знаходиться в діапазоні 18-23 роки;
  • отримання дитиною освіти вище середньої, тобто продовження навчання після закінчення школи;
  • наявність потреби в матеріальній допомозі;
  • наявність у батьків можливості таку допомогу надавати.

Виконувати обов’язок щодо утримання батьки повинні незалежно від наявності фактичної можливості це робити. Тобто, навіть якщо у аліментообязанного немає достатніх для надання утримання коштів або, наприклад, він непрацездатний, це не є підставою для звільнення його від вищезгаданого обов’язку. Тим не менше, дані обставини враховуються судом при визначенні розміру аліментів.

Позов про стягнення аліментів можуть подати: 1) батько (в тому числі бабуся, дідусь), з яким проживає дитина, що потребує матеріальної допомоги; 2) безпосередньо сам дитина, що потребує матеріальної допомоги (п. 3 ст. 199 СК України).

У позовній заяві обов'язково необхідно обгрунтувати свою вимогу (вказати, в зв'язку з чим дитині необхідні аліменти, їх цільове призначення, розмір аліментів), підтвердити можливість батька-відповідача надавати таку матеріальну допомогу.

Згідно зі ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України  позовна заява повинна містити:

• найменування суду;
• повне найменування і поштові адреси позивача і відповідача, їх номери телефонів;
• ціну позову (згідно зі ст. 80 ЦПК ціна позову про стягнення аліментів вказується виходячи з сукупності всіх виплат, але не більше ніж за 6 місяців);
• суть вимог;
• документи, що підтверджують право на витребування аліментів.

До позовної заяви необхідно додати такі документи:

• копію паспорта та ідентифікаційного коду (батька-позивача та дитини);
• копію свідоцтва про народження дитини;
• копію свідоцтва про розірвання шлюбу (якщо позовну заяву подає один з батьків дитини);
• довідку з навчального закладу про те, що дитина перебуває на навчанні;
• довідку про зарплату батька, з якого передбачається стягнення аліментів;
• копію пенсійного посвідчення інваліда праці (якщо батько-позивач таким є);
• копію посвідчення інваліда (якщо дитина таким є) або копію медичних висновків про те, що дитині необхідне лікування;
• копію позовної заяви.

При цьому якщо інформації про доходи відповідача немає, то в судове засідання потрібно подати клопотання про витребування податковій декларації про доходи відповідача за попередній рік.

Якщо у Вас виникли питання чи Вам потрібна допомога у складанні позовної заяви про стягнення аліментів – звертайтесь у Коростенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Коростень, вул. Сосновського, 28-Г, або за телефоном: (04142) 5-09-49.

 

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   
   
   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua