Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 98 гостей та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Боржник не повертає вам борг? Фахівці Бердичівського місцевого центру з надання БВПД розкажуть, як діяти за законом

Деталі

26.08.2016 - borg«Перш за все борг віддай, а тоді вже й про себе дбай», – каже народна мудрість. Якщо ж так трапилося, що ви позичили кошти, а через встановлений строк особа відмовляється повернути їх, радимо діяти наступним чином.

Спробуйте вирішити ситуацію в досудовому порядку. Напишіть вимогу боржнику про повернення коштів. На це ви маєте право, відповідно до ч. 1 ст. 1046 Цивільного кодексу України, де чітко визначено, що позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики), яку позичав у нього, відповідно до договору та у встановлений строк (http://kodeksy.com.ua/tsivil_nij_kodeks_ukraini/statja-1046.htm).

Якщо ж строк у договорі чи розписці не вказано, то згідно абзацу другого ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це (http://kodeksy.com.ua/tsivil_nij_kodeks_ukraini/statja-1049.htm).

«Тобто, в цій розписці вказуєте ціль своєї вимоги, спираючись на раніше укладений договір і обов’язково вказуйте вище наведені норми та строк у 30 днів», – зауважив начальник відділу представництва Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Архіпов.  

Для того, щоб за розпискою ви могли без проблем повернути борг, вона має бути оформлена, дотримуючись правил для укладення договору позики. В розписці боржник обов’язково повинен вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, дані паспорта (не обов’язково, але бажано), прописом та цифрами вказати суму коштів, яку він бере в борг, дату повернення боргу. Боржник повинен вказати, що саме у ВАС він взяв в борг, тобто ваше прізвище, ім’я та по батькові. Якщо даєте в борг з якоюсь умовою, наприклад, під відсоток, то обов’язково ця умова має бути вказана в розписці. В кінці розписки боржник вказує дату написання розписки та ставить свій підпис. Без цих даних договір позики не буде дійсним.

У випадку не повернення боргу при наявності розписки як доказу боргових зобов’язань між вами та боржником, алгоритм ваших дій може бути такий:
1. Надіслати поштою або вручити особисто позичальнику письмову претензію про повернення боргу у встановлений розпискою строк або, якщо такий строк не встановлено – протягом 30-ти діб (ст. 1049 ЦК). Надсилати претензію краще листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Якщо вручаєте особисто, то тільки під розпис позичальника з зазначенням дати отримання.

2. Після збігання 30-денного терміну від дати отримання позичальником вашої претензії можна подавати позовну заяву до суду про стягнення суми боргу з врахуванням індексу інфляції та 3 % річних.
Зверніть увагу, що строк позовної давності становить 3 роки з дати не повернення вам коштів, яка вказана в розписці.

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua