Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 118 гостей та відсутні користувачі

   

У Бердичеві обговорили, як допомогти постраждалим від домашнього насильства

Деталі

DNB1Де шукати допомогу, якщо потерпаєте від насильства в родині? Яке покарання очікує на кривдника? Хто має право виписати терміновий заборонний припис? Ці та інші питання обговорили у Бердичеві під час круглого столу на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству». Захід організував Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До обговорення головних законодавчих змін та налагодження співпраці долучились фахівці органів місцевого самоврядування, правоохоронці, медики.


- Ми маємо налагодити ефективну комунікацію аби надати допомогу, тим, хто страждає від домашнього насильства, - впевнена в.о. директора Бердичівського місцевого центру з надання БВПД Наталія Ковальчук. – Усі постраждалі від домашнього та гендерно зумовленого насильства мають право на безоплатного адвоката, який захистить їх інтереси у суді.

DNB6
За словами начальника Бердичівського відділу поліції Олега Мельничука з початку року було видано 6 термінових приписів по відношенню до домашніх тиранів. – Варто зазначити, це дійсно ефективний спосіб впливу на кривдників. Хоча, поряд з позитивними змінами на законодавчому рівні існує низка неврегульованих питань, зокрема – якщо припис виноситься власнику приміщення, у якого немає іншого житла, а також рідних та близьких, де він має перебувати весь цей час? - зазначив Олег Мельничук.
За інформацією фахівців Бердичівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з початку року надійшло 54 повідомлення щодо родин, де трапилося насильство, яке у переважній більшості було скоєне чоловіками. Лише у двох випадках ініціаторами сімейного насильства ставали жінки.
Домашнє насильство у подальшому призводить не лише до фізичних, але й психологічних травм. - Якщо у сім’ях було фізичне насильство, то у 20% випадків там було і сексуальне насильство. На жаль, 90% жертв сексуального насильства не звертаються за допомогою, 75% пережили його неодноразово, а у 30% жертв сексуального насильства спостерігаються тривалі наслідки у вигляді посттравматичного синдрому, - наголосила практичний психолог психоневрологічного відділення Бердичівської міської лікарні Лілія Обшта.
Учасники круглого столу домовились об’єднати зусилля та проводити спільні заходи з питань попередження домашнього насильства та допомагати тим, хто вже постраждав від сімейних тиранів.

Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9 тел.: (04143) 4-14-42

 • Андрушівське бюро правової допомоги - м. Андрушівка, пл. Т. Г. Шевченка, 1,
  тел.: (04136) 2-10-77
 • Любарське бюро правової допомоги - смт. Любар, вул. Незалежності, 39,
  тел.: (04147) 2-10-62
 • Попільнянське бюро правової допомоги - смт. Попільня, вул. Горького. 6А,
  тел.: (04137) 2-51-04
 • Романівське бюро правової допомоги - смт. Романів, вул. Лялевича, 2,
  тел.: (04146) 2-29-13
 • Ружинське бюро правової допомоги - смт. Ружин, вул. Бурди, 23,
  тел.: (04138) 3-11-70
 • Чуднівське бюро правової допомоги - м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 132,
  тел.: (04139) 2-12-93
   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua