Правові потреби

   

Архів новин  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 122 гостей та відсутні користувачі

   

Успішна практика

Деталі

KupetsДо Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин О., який є інвалідом 2 групи, з проханням допомогти в судовому порядку оскаржити рішення Міністерства оборони України.

Для складання процесуальних документів та представництва інтересів в суді було видано 04 січня 2016 року доручення за №03-06/01 адвокату Купцю Леоніду Павловичу.

Під час проведення конфіденційного побачення громадянин О. повідомив адвоката, що йому Міністерством оборони України відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням інвалідності, внаслідок поранення, пов’язаного з виконанням обов’язку військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії.

Адвокатом був складений адміністративний позов до Житомирського окружного адміністративного суду.

Вимоги у позові мотивовані тим, що у вересні 2015 громадянину О. встановлено інвалідність 2 групи, внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов'язків військової служби. Відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Постанови Кабінету Міністрів за № 975 від 25.12.2013р. "Про затвердження порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерв» О. має право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 200- кратного прожиткового мінімуму.

В судовому засіданні Позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача подав письмові заперечення, в якому просив відмовити у задоволенні позову, на тій підставі, що відповідь Департаменту фінансів Міністерства оборони України не є рішенням Міністерства оборони України як розпорядника бюджетних коштів.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про задоволення позовних вимог. Судовим рішенням від 20 січня 2016 р. визнано протиправними дії Міністерства оборони України щодо відмови громадянину О. в призначенні одноразової грошової допомоги, зобов'язано Міністерство оборони України розглянути питання щодо призначення та виплати Позивачу одноразової грошової допомоги, відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 p. N 975.

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua