Правові потреби

   

Архів новин  

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

   

Успішна практика

Деталі

VasilevskaГромадянин М. звернувся до Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з проханням допомогти скласти процесуальні документи. Особа є інвалідом.

Для надання правової допомоги було видано доручення за № 21 від 05 серпня 2015р. адвокату Василевській Ользі Анатоліївні.

Адвокат в інтересах громадянина М. склала позов до матері його неповнолітньої дитини - громадянки М., а саме про надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон без згоди одного з батьків та на оформлення усіх необхідних документів для виїзду. В обґрунтування позовних вимог адвокат зазначила, що з 2001 році позивач та відповідач прожили у цивільному шлюбі без реєстрації. 27.06.2002 року у них народилася донька, яка знаходиться на утриманні та вихованні батька. В зв’язку з проведенням бойових бій на території Луганської області позивач 02.09.2014 р. разом із донькою переїхали проживати до ДП Санаторій “Тетерів”, який розташований у м. Коростишів, Житомирської області. Наразі позивач має змогу виїхати за межі України разом із донькою, оскільки через неспокійну ситуацію в країні він вважає, що виїзд в одну з Європейських країн на тимчасове (в перспективі - постійне) місце проживання відповідатиме інтересам дитини. Порядок виїзду за кордон дітей громадян України визначено Законом України “Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України” від 21.01.1994 року №3857-ХІІ, постановою КМУ від 27.01.1995 №57 “Про затвердження Правил перетину державного кордону громадянами України”, Правилами оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїздного документу дитини, їх тимчасового затримання та вилучення”, затверджених постановою КМУ від 31.03.1995 року №231.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України “Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України” оформлення проїздного документу дитини проводиться на підставі нотаріально засвідченого дозволу батьків або законних представників. За відсутності згоди одного з батьків, виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволений на підставі рішення суду.

Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені Постановою КМУ від 27.01.1995 року №57 передбачають виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, згода другого з батьків не вимагається у разі пред'явлення рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Троїцький районний суд Луганської області 18.11.2015 позов задовольнив у повному обсязі. Суд надав дозвіл на виїзд за межі України неповнолітній М. разом з батьком без згоди матері та надав дозвіл батькові на оформлення усіх необхідних документів для виїзду.

Вказане рішення суду набрало законної сили.

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua