Правові потреби

   

Архів новин  

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

   

Успішна практика

Деталі

Громадянка О. звернулася до Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зазначивши, що є інвалідом III групи та потребує правової допомоги і не має можливості оплатити послуги адвоката.

Центром видане доручення за № 03-06/34 від 29.09.2015р. адвокату Гарилюку Ігорю Дмитровичу.

Адвокатом складена скарга на постанову старшого слідчого відділу прокуратури Житомирської області від 30.09.2015 року про закриття кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України.

Скарга обґрунтована тим, що висновки зроблені у постанові не відповідають фактичним обставинам, а також істотно порушені вимоги кримінально-процесуального закону. Зокрема, слідчим не було вказано, якого саме елементу складу злочину не вистачає, а також не зазначено кваліфікуючі ознаки злочину.

В судовому засіданні громадянка О. та його представник скаргу підтримали.

18 грудня 2015 року Корольовський районний суд м. Житомира скаргу задовольнив з наступних підстав.

Згідно із п.3 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого про закриття кримінального провадження.

Згідно ч.2 ст.9 КПК України слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, а саме виявити ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного. Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.91 КПК України у кримінальному провадженні в обов'язковому порядку підлягають доказуванню обставини, які виключають кримінальну відповідальність або являється підставою для закриття кримінального провадження. Обов'язок доказування обставин, передбачених ст.91 КПК України, згідно вимог ч.1 ст.92 цього ж Кодексу покладається саме на слідчого та прокурора.

З постанови про закриття кримінального провадження не вбачається, що слідчим досліджувались обставини щодо відповідності дій працівників Новоград-Волинського МВ УМВС України в Житомирській області їхнім повноваженням, а саме під час забезпечення громадського порядку. Зокрема, чи відповідали вимогам Закону України “Про міліцію”, яким встановлюються права та обов'язки працівників міліції, їх дії щодо застосування фізичного впливу до особи. Без перевірки дій працівників міліції на предмет відповідності конкретним вимогам Закону не можна вважати, що досудове розслідування було проведено повно та всебічно.

Отже, судом ухвалено скасувати постанову старшого слідчого відділу прокуратури від 30.09.2015 р. про закриття кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.365 КК України.

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua