Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Підсумки роботи Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області за 2017-й рік: цифри та факти

Деталі

PRK28 лютого відбулася прес-конференція за участі начальника ГТУЮ у Житомирській області Олександра Грабара, першого заступника начальника ГТУЮ Ірини Волошиної, заступника начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації ГТУЮ Валентина Залізнюка, заступника начальника ГТУЮ з питань державної виконавчої служби – начальника Управління державної виконавчої служби ГТУЮ Петра Данилишина, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександра Гербеди.

Під час зустрічі з місцевими ЗМІ прозвітували про роботу, виконану у 2017 році, обговорили зміни та їх позитивні наслідки, новації у сфері посилення відповідальності за несплату аліментів, зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
За словами Олександра Грабара команда юстиції продовжує втілювати в життя пілотні проекти та ініціативи, розпочаті Міністерством юстиції України. Наймасштабніший з них – право просвітницький «Я маю право!». Про його вагоме значення свідчить і той факт, що нинішній рік Президент оголосив роком реалізації проекту. У рамках реалізації правопросвітницького проекту людям надається необхідна інформація про їхні права та захист, працював обласний антирейдерський штаб, мобільні точки доступу (для надання правової допомоги жителям області) у складі працівників юстиції та установ системи безоплатної правової допомоги.

PRK3
Окремо Олександр Грабар зупинився на тому, що 6 лютого набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень, відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Закон спрощує порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Боржника позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Так само запроваджується тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.
Впроваджено новий вид адміністративного стягнення у виді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.

- Відкрито доступ до Єдиного реєстру боржників аліментів. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру. У цьому реєстрі вже понад 75 тисяч електронних записів за такими боржниками, - наголосив Олександр Грабар.

PRK4
- З 5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно яких розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема, внутрішньо переміщенні особи; особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; учасники бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Кількість звернень громадян значно зросла з 10417 зверненнь у 2016 до більше ніж 23 000 звернень у 2017 році, у зв’язку з розширенням категорій суб’єктів отримання безоплатної вторинної правової допомоги та відкриття 19 бюро правової допомоги з 01 вересня 2016, - розповів Олександр Гербеда.
У 2017-у році майже 7 000 громадян скористалися послугами безоплатного адвоката у кримінальних, цивільних та адміністративних справах. За результатами роботи адвокатів системи БВПД Житомирської області по кримінальним справам здобуто 4 виправдовувальних вироки, 35 випадків обрання більш м’якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою, 76 випадків призначення найменш суворого з передбачених відповідною статтею покарань або більш м’якого покарання ніж передбачено законом, 191 випадок звільнення від відбування покарань з випробувальним терміном, 212 призначення мінімального строку покарань.
Протягом 2017 року клієнти місцевих центрів та бюро правової допомоги частіше зверталися з наступних питань: соціального забезпечення 3628 (16%), сімейного 3476 (15%), спадкового 2308 (10%), земельного 2038 (9%), з інших питань 6012 (26%), з питань виконання судових рішень 1323 (6%), трудового 1053 (5%), житлового 1012 (4%), адміністративного 917 (4%), договірного 874 (4%),та з неправових питань 478 (2%) від загальної кількості.
За результатами конкурсу 37 адвокатів Житомирщини отримали можливість долучитися до співпраці з системою БПД.
Також Олександр Гербеда окреслив пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік.

PRK1

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області знаходиться за адресою: м. Житомир, Майдан Соборний, 1 тел.: (0412) 42-23-12

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua