Правові потреби

   

Архів новин  

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 50 гостей та відсутні користувачі

   

Підсумки роботи Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області за 2017-й рік: цифри та факти

Деталі

PRK28 лютого відбулася прес-конференція за участі начальника ГТУЮ у Житомирській області Олександра Грабара, першого заступника начальника ГТУЮ Ірини Волошиної, заступника начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації ГТУЮ Валентина Залізнюка, заступника начальника ГТУЮ з питань державної виконавчої служби – начальника Управління державної виконавчої служби ГТУЮ Петра Данилишина, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександра Гербеди.

Під час зустрічі з місцевими ЗМІ прозвітували про роботу, виконану у 2017 році, обговорили зміни та їх позитивні наслідки, новації у сфері посилення відповідальності за несплату аліментів, зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
За словами Олександра Грабара команда юстиції продовжує втілювати в життя пілотні проекти та ініціативи, розпочаті Міністерством юстиції України. Наймасштабніший з них – право просвітницький «Я маю право!». Про його вагоме значення свідчить і той факт, що нинішній рік Президент оголосив роком реалізації проекту. У рамках реалізації правопросвітницького проекту людям надається необхідна інформація про їхні права та захист, працював обласний антирейдерський штаб, мобільні точки доступу (для надання правової допомоги жителям області) у складі працівників юстиції та установ системи безоплатної правової допомоги.

PRK3
Окремо Олександр Грабар зупинився на тому, що 6 лютого набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень, відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Закон спрощує порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Боржника позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Так само запроваджується тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.
Впроваджено новий вид адміністративного стягнення у виді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.

- Відкрито доступ до Єдиного реєстру боржників аліментів. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру. У цьому реєстрі вже понад 75 тисяч електронних записів за такими боржниками, - наголосив Олександр Грабар.

PRK4
- З 5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно яких розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема, внутрішньо переміщенні особи; особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; учасники бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Кількість звернень громадян значно зросла з 10417 зверненнь у 2016 до більше ніж 23 000 звернень у 2017 році, у зв’язку з розширенням категорій суб’єктів отримання безоплатної вторинної правової допомоги та відкриття 19 бюро правової допомоги з 01 вересня 2016, - розповів Олександр Гербеда.
У 2017-у році майже 7 000 громадян скористалися послугами безоплатного адвоката у кримінальних, цивільних та адміністративних справах. За результатами роботи адвокатів системи БВПД Житомирської області по кримінальним справам здобуто 4 виправдовувальних вироки, 35 випадків обрання більш м’якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою, 76 випадків призначення найменш суворого з передбачених відповідною статтею покарань або більш м’якого покарання ніж передбачено законом, 191 випадок звільнення від відбування покарань з випробувальним терміном, 212 призначення мінімального строку покарань.
Протягом 2017 року клієнти місцевих центрів та бюро правової допомоги частіше зверталися з наступних питань: соціального забезпечення 3628 (16%), сімейного 3476 (15%), спадкового 2308 (10%), земельного 2038 (9%), з інших питань 6012 (26%), з питань виконання судових рішень 1323 (6%), трудового 1053 (5%), житлового 1012 (4%), адміністративного 917 (4%), договірного 874 (4%),та з неправових питань 478 (2%) від загальної кількості.
За результатами конкурсу 37 адвокатів Житомирщини отримали можливість долучитися до співпраці з системою БПД.
Також Олександр Гербеда окреслив пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік.

PRK1

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області знаходиться за адресою: м. Житомир, Майдан Соборний, 1 тел.: (0412) 42-23-12

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua