Правові потреби

   

Архів новин  

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

2016 рік: яким він був для Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області

Деталі

19.01.2017 - press 219 січня 2017 року у Головному територіальному управлінні юстиції у Житомирській області відбулася прес-конференція за участі начальника ГТУЮ у Житомирській області Олександра Грабара, першого заступника начальника ГТУЮ Ірини Волошиної, заступника начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації ГТУЮ Валентина Залізнюка, заступника начальника ГТУЮ з питань державної виконавчої служби – начальника Управління державної виконавчої служби ГТУЮ Петра Данилишина, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександра Гербеди. 

Під час зустрічі з місцевими ЗМІ не тільки прозвітували про роботу, виконану у 2016 році, але й обговорили зміни та їх позитивні наслідки, новації у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

На початку очільник ГТУЮ у Житомирській області Олександр Грабар зазначив, що минулий рік пройшов за принципом «Сказано-зроблено», ініційованим Міністром юстиції України Павлом Петренком.

19.01.2017 - press 3 19.01.2017 - press 1

Було завершено реформу реєстрації у сфері нерухомості та бізнесу та передано відповідні повноваження місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. Також у 2016 році перейшла в розряд постійно діючих ініціатив з видачі свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологових будинках.

З листопада 2016 року в Житомирі запроваджено надання спільно з Житомирською міською радою такої адміністративної послуги, як реєстрація місця проживання дитини одночасно з реєстрацією її народження в пологовому будинку.

«Завдяки нововведень у сфері  виконавчої служби в Україні запроваджується інститут приватних виконавців, які почнуть працювати у другому кварталі цього року. У нинішньому році серед пріоритетів залишається продовження реалізації судової реформи і реформи виконання судових рішень», – констатував Олександр Грабар.

Як зазначив під час прес-конференції директор Регіонального центру Олександр Гербеда, продовжується розширення найбільшого соціального проекту Уряду – надання безоплатної правової допомоги населенню. З 1 вересня 2016 року розпочали роботу 19 бюро правової допомоги у Житомирської області.

Також він зауважив, що у 2016 році більше 5 тис. громадян скористалися послугами безоплатного адвоката. Більше 10 тис. громадян звернулися до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги за юридичною консультацією.

З моменту відкриття бюро понад 5 тис. громадян, які живуть у віддалених районах Житомирської області, отримали кваліфіковані юридичні консультації.

Внаслідок здійснення якісного захисту громадян у кримінальному судочинстві адвокатів, які надають безоплатну втоинну правову допомогу, досягнули значних позитивних результатів:

  • 6 виправдувальних вироків;
  • закрито 1 кримінальне провадження по обвинуваченню особи у скоєнні тяжкого злочину;
  • у 176 кримінальних провадженнях обвинуваченого було звільнено від відбування покарання з випробуванням (ст.ст.75, 79, 104 КК України);
  • у 66 кримінальних провадженнях вироком суду було призначено найменш суворе з передбачених відповідною статтею особливої частини КК України альтернативних покарань або більш м’яке покарання, ніж передбачено законом (ст.69 КК України);
  • у 124 кримінальних провадженнях було призначено мінімальних строк покарання.

Протягом 2016 року до місцевих центрів та бюро правової допомоги частіше громадяни зверталися з наступних питань: з питань соціального забезпечення 3 268  (32 %), іншого цивільного права 1 111 (11%), сімейного 1 242 (12%), спадкового 971 (9%), з інших питань 930 (9%), земельного 775 (7%), житлового 605 (6%), трудового 450 (3%), з питань виконання судових рішень 355 (3%), адміністративного 315 (3%), договірного 286 (3%),  та з неправових питань 109 (2%) від загальної кількості.

«З 5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно яких розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема, внутрішньо переміщенні особи; особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; учасники бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»», – відмітив директор Регіонального центру з надання БВПД.

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua