Правові потреби

   

Архів новин  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 159 гостей та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Фахівці Овруцького бюро провели семінар в Овруцькому територіальному центрі з обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян

Деталі

Фахівець Овруцького бюро правової допомоги Марина Ковальчук ознайомила присутніх зі змінами, які відбулись в Законі України «Про безоплатну правову допомогу». Спеціаліст наголосила, що  21 грудня 2016 року Верховна рада України внесла зміни до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»,  які набрали чинності 5 січня 2017 року.

Відповідно до змін, значно розширено коло осіб, які мають право на таку допомогу. Насамперед, це – внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їхнього соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань, які стосуються договірного, спадкового, земельного, сімейного, житлового та іншого законодавства.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

− по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було раніше;

− по-друге, особа матиме право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

− по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Окрім цього, працівникам територіального центру вкотре нагадали про діяльність бюро правової допомоги та його функції: безоплатна первинна правова допомога (юридичні консультації); доступ до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян); активне правоосвітництво; доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції.

До слова, з моменту відкриття бюро (1 вересня 2016 року) понад 5 тис. громадян, які живуть у віддалених районах Житомирської області, отримали кваліфіковані юридичні консультації.

Звернутись до Овруцького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Овруч, вул. Героїв Майдану 1/21 (приміщення митниці), тел.: 4-51-55.

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua