Правові потреби

   

Архів новин  

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 62 гостей та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Лекція у соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Деталі

19.01.2017 - leksia18 січня заступник директора Регіонального центру з надання БВПД Наталія Радушинська та інтегратор Житомирського місцевого центру Вікторія Тогунова відвідали Обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Гуртожиток  створений спеціально для соціального захисту осіб віком від 15 років, які опинилися у складних життєвих ситуаціях.

Для початку Наталія Радушинська ознайомила присутніх, серед яких були й працівники соціального гуртожитку, про становлення та основні етапи розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні. Вона нагадала, що у 2013 році в Україні були утворені регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової, що забезпечили доступ до такої допомоги усім затриманим та захист підозрюваних, обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень.

У 2015 році розпочали роботу 100 місцевих центрів з надання БВПД, які забезпечили здійснення представництва інтересів громадян у цивільних та адміністративних судових спорах. У Житомирській області їх чотири: у Бердичеві, Житомирі, Коростені та Новоград-Волинському.

Окрім того, З 2016 року у Житомирській області розпочали роботу 19 бюро правової допомоги у кожному районі області. А з 5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно яких розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема, внутрішньо переміщенні особи; особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб; особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; учасники бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«Ранній доступ до правової допомоги в разі затримання вважається одним із найбільш важливих позитивних елементів української системи БПД на сьогоднішній день. Також сприяє забезпеченню рівного доступу до правосуддя. Будь-яка людина, незалежно від матеріального становища, яка була затримана, отримує адвоката протягом двох годин після затримання», – зауважила Наталія Радушинська.

Інтегратор місцевого центру Вікторія Тогунова наголосила на потребі не ігнорувати свого права та за потреби скористатися безоплатною правовою допомогою у місцевому центрі та новостворених бюро правової допомоги.

Також вона детально пояснила схему за якою надається правова допомога та як центр призначає адвоката від держави. «При зверненні до місцевого центру, в першу чергу, з’ясовувується, чи є особа суб’єктом надання безоплатної вторинної правової допомоги, тобто, чи має вона на неї право, а також вид правової допомоги, якої вона потребує – первинної чи вторинної. Якщо особа надала документи, що підтверджують її право на безоплатну вторинну правову допомогу, до 10 днів їй буде призначено адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Якщо ж питання не потребує судового розгляду – клієнту надають кваліфіковану юридичну консультацію працівники місцевого центру», – констатувала Вікторія Тогунова.

Якщо ви потребуєте юридичної допомоги – завітайте до Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою вул. Гагаріна, 47, або телефонуйте (0412) 43-01-76.

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua