Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 135 гостей та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Працівники бюро правової допомоги стоять на захисті дітей-сиріт

Деталі

31.01.2017 - deti-sirotyiОднією з найвищих соціальних цінностей держави є соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Сім’ї, які приймають дітей-сиріт – усиновителі, опікуни, прийомні батьки та батьки-вихователі забезпечують підтримку життя та розвиток таких дітей. Кризові сім’ї – це родини, які опинилися в дуже скрутному становищі, де батьки не можуть чи не хочуть виконувати свої обов’язки.
З метою надання кваліфікованої правової допомоги цій категорії громадян фахівці бюро правової допомоги активізувалися у проведенні лекцій та виїзних прийомів.

Головний спеціаліст Овруцького бюро правової допомоги Марина Ковальчук 20 січня відвідала село Норинськ, Овруцького району.

Як зазначив голова Норинської сільської ради сільської ради В’ячеслав Бортник: «Профілактикою соціального сирітства та роботою з неблагополучними сім'ями займаються працівники сільської ради. Проте, юридичної допомоги в разі виникнення такої потреби вони надати не можуть. Тому подібні спільні заходи з фахівцями бюро правової допомоги є позитивними не лише для самих дітей, а й для працівників органів місцевого самоврядування».

Марина Ковальчук провела лекцію на тему: «Права дитини та як їх захистити» для працівників органів місцевого самоврядування в Норинській сільській раді. «Найвищою цінністю та пріоритетом державної політики мають бути визнані інтереси дитини. Це стосується не лише соціальної сфери – освіти, медичної допомоги, культурного розвитку тощо, але й правового захисту, адже діти – це потужний двигун розвитку нашої держави у майбутньому. Їм потрібен наш захист та опіка», – наголошувалося під час лекції.

31.01.2017 - leksia ditu 3

Подібна лекція на тему: «Правовий захист дітей в Україні» прочитали для студентів, викладачів та батьків у професійно-технічному училищі № 16 м. Коростеня.

26 січня працівники Народицького бюро правової допомоги провели лекцію на тему: «Права дитини та як їх захистити» для працівників органів місцевого самоврядування в Ласківській сільській раді. Під час лекції фахівці бюро проінформовали, що Законом України «Про охорону дитинства» визначено, що предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
31.01.2017 - leksia ditu 2

Цього ж дня працівники Народицького бюро спільно з старостою Новодорогинської сільської ради та діловодом провели консультування для опікунів, багатодітних та малозабезпечених сімей у приміщенні Новодорогинської сільської ради.

Дійсно, державою передбачена фінансова допомога для родин, які приймають дітей-сиріт. Для усиновителів це одноразова допомога, як при народженні першої дитини. Для опікунів та прийомних батьків – щомісячна допомога. Крім того прийомні батьки ще отримують невелику зарплатню і можуть сподіватися на соціальний супровід.
31.01.2017 - priom ditu

«Усе це добре, але більшість із таких громадян не знають як захистити себе в разі порушення законних прав та інтересів, – відмітила заступник начальника Народицького бюро правової допомоги Марина Курдиш.Тому увагу присутніх акцентовали на безоплатній первинній та вторинній правовій допомозі, на яку мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів відповідно до ст.14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»».

Під час виїзного прийому працівники бюро поспілкувались з батьками малозабезпечених та багатодітних сімей, розповіли про систему БПД, діяльність та місцезнаходження Коростенського місцевого центру та бюро правової допомоги, надали юридичні консультації.

Коростенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Коростень, вул. Сосновського, 28-г, тел.: (04142) 5-09-45,49.

Овруцьке бюро правової допомоги – м. Овруч, Героїв Майдану, 1/21, тел.:(04148) 4-51-55.

Народицьке бюро правової допомоги – смт. Народичі, вул. Визволителів, 80, тел.:(04140) 2-16-41.

 

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua