Правові потреби

   

Архів новин  

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 63 гостей та відсутні користувачі

   
Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Завдяки директору житомирського місцевого центру громадянку звільнили від сплати судового збору

Деталі

29.06.2016 - zbirУ Житомирський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась гр. Н. для складання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції по справі про стягнення додаткових витрат на утримання внучки. Внучка була позбавлена батьківського піклування, проте на час звернення до центру, досягла повноліття, тобто відповідно до статті 6 Сімейного кодексу України втратила статус дитини.

 Окрім цього, гр. Н. не мала іншого джерела доходів, ніж пенсія, а судовий збір за подачу апеляційної скарги становив майже половину розміру її пенсії.

Оскільки на час звернення до центру гр. Н. ні вона, ні її внучка не були суб'єктом права на БВПД, проте складення процесуального документа – апеляційної скарги стосувалось інтересів сироти, якою опікувались лише баба та дід, директор центру Кулик Т.Б. підготувала апеляційну скаргу та клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Клопотання про звільнення від сплати судового збору було мотивоване тим, що за приписами ч.3 ст.82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.

Окрім цього було зазначено, що сплата судового збору за подачу апеляційної скарги є надто обтяжливою матеріальною обставиною для баби та діда – пенсіонерів, адже левову частку свого доходу вони витрачають на утримання внучки, яка є студенткою. До того ж поданий позов покликаний відшукати додаткові кошти на забезпечення її належного виховання та утримання.

Також клопотання було мотивоване рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Креуз проти Польщі» (CASE OF KREUZ v. POLAND, заява N 28249/95), в якому вказано, що «сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету».

Враховуючи викладене, апеляційний суд задовольнив вказане клопотання, звільнив гр. Н. від сплати судового збору. При цьому в своїй ухвалі вказав, що «підстави, наведені позивачкою для звільнення від сплати судового збору є поважними». (Номер судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень – 58220936).

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua