Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 96 гостей та відсутні користувачі

   

АПУ виступає за скасування результатів відбору директора Координаційного центра БПД

Деталі

apu-logo ukrБУКОВЕЛЬ – 2 червня 2017 року. Правнича асамблея Асоціації правників України (АПУ) – найвищий керівний орган управління -  висловлює глибоку стурбованість ситуацією, що склалася навколо конкурсного відбору на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

Відсутність чітких вимог щодо професійної компетенції, критеріїв конкурсного відбору та методики оцінювання відповідності їм кандидатів, склад конкурсної комісії, більшість у якій складають працівники Міністерства юстиції України, що мають очевидний конфлікт інтересів щодо одного з кандидатів, відсутність оголошення про проведення конкурсу як такого, обмежена участь професійної громадськості та спостерігачів – всі ці чинники ставлять під сумнів об’єктивність та професійність конкурсу. Натомість, очевидною є спроба політичного втручання в діяльність системи безоплатної правової допомоги, одним з основних принципів функціонування якої згідно міжнародних стандартів є незалежність.

Асоціація правників України зверталась до Міністра юстиції України Павла Петренка з пропозицією долучитись до роботи у конкурсній комісії, але це звернення було проігноровано.

Українська система безоплатної правової допомоги вже п’ятий рік поспіль демонструє свою незалежність та ефективність у захисті прав вразливих людей. Зокрема, це яскраво проявилось і під час Революції Гідності. Вона є важливим інституціональним механізмом розвитку правової спроможності територіальних громад, запобігання побутової корупції та доступу до правосуддя.

Сьогодні дії Міністерства юстиції України по відношенню до системи безоплатної правової допомоги створюють загрози для її подальшого існування. Додатковим свідченням цього є і заяви громадських активістів, правозахисників, громадських організацій та команди самої системи.

Виходячи з викладеного, Правнича асамблея Асоціації правників України звертається з проханням до Міністерства юстиції України:

  1. Скасувати результати проведеного конкурсного відбору.
  2. Розробити у відкритому режимі із залученням професійної громадськості новий порядок проведення конкурсу, професійні вимоги до кандидатів та методику оцінювання відповідності ним.
  3. Сформувати новий склад конкурсної комісії на тих самих засадах, на яких були сформовані конкурсні комісії з відбору керівників бюро правової допомоги з ініціативи Міністра юстиції України Павла Петренка у 2016 році.
  4. Провести новий конкурс з відбору директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
  5. Розпочати публічну професійну дискусію щодо шляхів підвищення інституціональної незалежності системи безоплатної правової допомоги.
   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua