Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 126 гостей та відсутні користувачі

   

В Україні стартував процес створення дієвого правового захисту військовослужбовців

Деталі

05.06.2018 - vijskovi (1)Якого правового захисту потребують наші військовослужбовці, які проблеми найбільше хвилюють цю категорію громадян та що необхідно зробити на рівні держави, аби правовий захист наших захисників став реальним, - про ці та інші питання йшлося під час «круглого столу», участь в якому взяли представники Міністерства юстиції України, Військової служби правопорядку у ЗСУ (ВСП ЗСУ), Координаційного центру з надання правової допомоги (КЦ), адвокати та командири військових частин.


Як зазначив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, дуже важливо, аби військовий, знаходячись в АТО, був впевнений, що дома є той, хто прийде на допомогу і захистить права його і його родини.
«Зараз у понад 130 військових частинах проводиться правопросвітництво, ми знайомимо військових з правами, які є у них та членів їх родин», – зазначив Чернишов.05.06.2018 - vijskovi (3)
Він також наголосив на дуже важливому аспекті – допомозі військовослужбовцям, які вже взяті під варту.
«Ми проводитимемо зустрічі і з судовими адміністраціями, і з військовою прокуратурою щодо питання: де повинні утримуватись військовослужбовці, взяті під варту, – оскільки є непоодинокі випадки, коли їх направляють в загальні СІЗО, де вони перебувають з цивільними особами, підозрюваними у вчинені різного роду злочинів», – наголосив заступник міністра.
У свою чергу директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк підкреслив, що спільна робота різних державних інституцій переходить в активну фазу. І результатом роботи 5 круглих столів стане нова якість правового захисту військовослужбовців – від раннього доступу до безоплатної вторинної правової допомоги та захисту затриманих за підозрою у вчиненні правопорушення, до вирішення питань соціального захисту.05.06.2018 - vijskovi (4)
«Правова допомога – це не просто якась абстракція, вона має прикладні і практичні аспекти аж до покращення матеріального становища. І через таку призму ми будемо впроваджувати її», –наголосив Бонюк.
Він розповів військовослужбовцям про потужну систему безоплатної правової допомоги в України та поінформував, що за 5 років центри системи БПД отримали 24 тис 114 звернень від військовослужбовців по вторинну правову допомогу.05.06.2018 - vijskovi (5)

05.06.2018 - vijskovi (6)Крім того, регіональні центри отримали від військових структур 10 тис 174 повідомлення про затримання. Олексій Бонюк закликав учасників «круглого столу» напрацювати в робочих групах практичні поради, які доповнять спільний план дій між Міноборони та КЦ, ляжуть в основу нових нормативних документів, які покращать захист військовослужбовців та будуть обов’язковими до виконання в ЗСУ.

05.06.2018 - vijskovi (11)

05.06.2018 - vijskovi (10)
Як зазначалось під час «круглого столу», керівництво Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони України занепокоєні проблематикою захисту військових, тож в Головному управлінні ВСП ЗСУ вже створена штатна група з надання правової допомоги військовослужбовцям. Вона працює 2 місяці і робить перші кроки, але вже відпрацьовані алгоритми співпраці з командирами військових частин.
Як наголосив перший заступник Військової служби правопорядку Василь Максименко, «сьогодні склалась ситуація, коли люди, які зі зброєю в рука захищають нашу Вітчизну, самі потребують правової допомоги».
«На круглому столі присутні представники військових частин, це перша ланка, яка на собі відчуває всі проблеми, і ми всі – і Міністерство юстиції, і Координаційний центр, і Міністерство оборони маємо унікальну можливість знайти такі рішення, щоб це потім працювало і допомагало нашим командирам і солдатам», – зазначив Максименко.
За інформацією Олексія Бонюка, підсумком роботи 5 круглих столів стане великий загальнонаціональний захід, куди, крім нинішніх учасників, будуть залучені і представники судової гілки влади, прокуратури, громадськість. На ньому будуть презентовані результати роботи великої групи правників і військових, а також будуть озвучені конкретні пропозиції по створенню дієвого правового захисту військовослужбовців.
«Наша кінцева мета – аби кожен учасник великої державної машини, яка повинна захищати військовослужбовців, діяв швидко ефективно та в рамках закону», – наголосив директор КЦ.

   

Повідомити про корупцію

   

Wikilegalaid

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   
   
   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua