Правові потреби

   

Архів новин  

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 157 гостей та відсутні користувачі

   

Круглий стіл "Практична співпраця між адвокатурою і державою заради якості правової допомоги"

Деталі

518 вересня 2015 року в приміщенні конференц-зали ресторану «Гайки» було проведено круглий стіл «Практична співпраця між адвокатурою і державою заради якості правової допомоги».

Участь в круглому столі взяли:

Бівалькевич В.П. – голова КДКА Житомирської області;

Васильчук В.П. – голова кваліфікаційної палати КДКА Житомирської області;

Галагуз В.В. – адвокат, голова Житомирського відділення ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу»;

Гербеда О.Й. – директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області;

Грішин Є.О. – адвокат, член наглядової ради ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу»;

Денисенко Б.Д. – голова дисциплінарної палати КДКА Житомирської області;

Дятел В.І. – голова комісії з оцінки якості Ради адвокатів Житомирської області;

Кулик Т.Б. – директор Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

Прокопчук В.О. – голова Ради адвокатів Житомирської області;

Радушинська Н.В. - заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

Під час круглого столу у ході жвавої дискусії було обговорено ряд важливих питань, що виникають при взаємодії між системою надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатурою, стимулювання регіональних ініціатив, спрямованих на реалізацію Меморандуму про співпрацю у сфері надання безоплатної правової допомоги між Національною асоціацією адвокатів України та Міністерством юстиції України; поглиблення співпраці між ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», органами адвокатського самоврядування та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. За результатами обговорення учасники круглого столу внесли ряд слушних пропозицій.  

З вітальним словом виступив директор Регіонального Центру Гербеда О.Й., який зазначив про необхідність досягнення єдності заради єдиної мети - співпраця між адвокатурою і державою заради якості правової допомоги. Необхідність такої єдності на разі стоїть і перед державою, і перед суспільством, і перед адвокатурою зокрема.

Однак, в наш тривожний час, коли застаріла «система» правосуддя ламає кожного адвоката-одинака об свої муровані десятиліттями стіни, поміркований адвокат не може не бачити, що сила лише в єднанні, в спільному направленні зусиль, в спільній кропіткій праці кожного і всіх адвокатів загалом. Всі учасники круглого столу погодились з тим, що адвокати та центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги мусять знаходити компроміси в спілкуванні між собою, разом співпрацювати у сфері надання безоплатної правової допомоги, поглиблювати співпрацю між органами адвокатського самоврядування та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, так як ми всі стоїмо на одному боці барикади, на боці справедливості та Закону.

На обговорення учасників було винесено 6 важливих питань, а саме

  • участь адвокатів у восьмому конкурсі адвокатів, які залучаються для надання БВПД, проведення інформаційної компанії з метою залучення адвокатів до роботи в системі безоплатної вторинної правової допомоги;

  • обговорення проблемних питань, що виникають у адвокатів під час надання безоплатної вторинної правової допомоги в цивільних та адміністративних справах;

  • обговорення проблемних питань, що виникають у адвокатів системи БВПД при наданні правової допомоги засудженим особам;

  • розроблення стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги в цивільних та адміністративних справах;

  • розгляд та схвалення звіту, підготовленого за результатами круглих столів з обговорення проблемних питань, що можуть виникати при взаємодії між системою безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатурою, поглиблення співпраці між органами адвокатського самоврядування, а також узагальнення рекомендацій, підготовлених експертом ГО на основі зазначеного звіту;

  • обговорення проблемних питань, що виникають при залученні адвоката для проведення окремої процесуальної дії (ст.53 КПК). Дотримання адвокатами БВПД Правил адвокатської етики при наданні правової допомоги.

Наталя Радушинська зазначила, що Міністерством юстиціії оголошено про проведення 8 конкурсу адвокатів. Розповіла присутнім про велику роботу яка проведена Регіональним та місцевими центрами щодо залучення адвокатів до участі у конкурсі. Зокрема, 17 вересня 2015 року була проведена зустріч з 15 адвокатами міста Житомира, 7 з яких виявили бажання взяти участь у конкурсі. Решта адвокатів схилялись до думки про бажання прийняття участь у конкурсі. Н.Радушинська висловила надію, що всі присутні будуть сприяти поширенню інформації про 8 конкурс серед адвокатів.

Особливо жваве обговорення викликало питання щодо професійної етики адвокатів у зв'язку з реалізацією на практиці ст. 53 Кримінального процесуального кодексу України (залучення захисника до проведення окремої процесуальної дії). Зокрема, член наглядової ради ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Грішин Є.О. зазначив, що адвокат залучений до ОПД фактично не зацікавлений в тому, щоб належним чином захистити інтереси клієнта, як правило абсолютно необізнаний з правовою позицією свого колеги-адвоката, який безпосередньо здійснює захист. На практиці фактично слідчі органи та суди, залучаючи адвоката на ОПД, нехтують поважністю причини відсутності адвоката, який здійснює захист та руйнують його позицію захисту. Всі учасники круглого столу погодились з цією думкою та вказали на те, що тут має місце певна колізія між правовими нормами та етичними нормами, між Правилами етики адвоката та нормами КПК.

Галагуз В.В. – голова Житомирського відділення ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» зазначив, що дуже важливим питанням та проблемою є виділення робочих кімнат для адвокатів, насамперед, у судах першої інстанції. Наголосив що виділення окремих кімнат для адвокатів в судах є нагальною потребою, яка потребує свого вирішення на законодавчому рівні, так як адвокати на відміну від прокурорів не мають таких кімнат в судах Житомирської області, що не дає можливості адвокату належним чином та в зручних умовах підготуватись до справи та судового засідання. Всі учасники круглого столу погодились з тим, що це є дійсно нагальною потребою адвокатури в цілому, так як відсутність таких приміщень для адвокатів значно знижує їх ділову репутацію та можливість ефективно працювати. Учасники круглого столу вирішили подати спільне звернення до Судової адміністрації Житомирської області та судів першої та апеляційної інстанції з проханням про виділення робочих приміщень для адвокатів.

Тетяна Кулик розповіла присутнім про роботу Житомирського місцевого центру з надання БВПД, при цьому зазначила, що за період з 1 липня 2015 року до центру звернулось 130 осіб, 62 особам розпочато надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вона окреслила основні проблемні питання які виникають в процесі надання БВПД по цивільним та адміністративним справам. Основними проблемами є питання вільного вибору адвоката клієнтом, заміна адвоката, неякісне виконання адвокатом своїх обов’язків, розроблення стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги в цивільних та адміністративних справах.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Гербеда О.Й. запропонував розглянути та схвалити Узагальнений звіт за результатами проведення круглих столів «Взаємодія між системою надання безоплатної правової допомоги та адвокатурою. Стимулювання регіональних ініціатив, спрямованих на реалізацію Меморандуму про співпрацю у сфері надання безоплатної правової допомоги між Національною асоціацією адвокатів України та Міністерством юстиції України». Також Галагуз В.В. – голова Житомирського відділення ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» довів до відома учасників про необхідність та доцільність співпраці між ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», органами адвокатського самоврядування та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги для надання громадянам якісної правової допомоги та забезпечення вільного доступу до правосуддя кожному. Також обговорено Меморандум про співпрацю між Радою адвокатів Житомирської області, Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури Житомирської області, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» та досягнуто домовленість про його удосконалення, внесення пропозицій та підписання в майбутньому.

 Фото з заходу можна переглянути тут

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua