Правові потреби

   

Архів новин  

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 33 гостей та відсутні користувачі

   

«Ми досягли багато. Ми змінили країну» — завершилася перша Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги

Деталі

AN4B00388Протягом трьох днів, 10-12 вересня, вітчизняні та міжнародні експерти обмінювалися досвідом надання безоплатної правової допомоги вразливим соціальним групам населення та дискутували, які зміни мають відбутися в системі правосуддя. Конференція об’єднала понад 300 учасників з 8 країн, які мають практичний досвід управління системами БПД, надання безоплатних правових послуг вразливим групам населення, впровадження інновацій у сфері права для покращення доступу до правосуддя.


Темою конференції стала безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості. Більше 70 спікерів та спікерок з України, Канади, Грузії, Нідерландів, Шотландії, Ізраїлю та інших країн мали змогу обмінятися кращими практиками у сфері доступу до правосуддя.
Конференція KILAC охопила фактично всі ключові аспекти функціонування системи безоплатної правової допомоги. Впродовж 15 пленарних дискусій, робочих груп та супутніх заходів учасники обговорили питання доступності та якості правових послуг, посилення правової спроможності громад і громадян, моделі управління системою та запровадження інновацій.

AN4B7606
«Безоплатна правова допомога є і буде одним із пріоритетів Міністерства юстиції України. Система БПД — це та структура, яка найбільше взаємодіє з громадянами, а відтак, торкається ключових аспектів життя людей. Тому, безумовно, моя робота і робота моїх колег буде в тому числі сфокусована і в цьому напрямі діяльності міністерства», — запевнив присутніх Міністр юстиції України Денис Малюська.

AN4B4629
Окремий акцент під час роботи конференції був зроблений на питаннях комплексного та мультидисциплінарному підходу, поєднанні послуг правової та неправової допомоги, розвитку відновлювального правосуддя та медіації, впровадженні ґендерних підходів та протидії ґендерно-обумовленому насильству, адвокації доступу до правосуддя для вразливих груп та ін.

AN4B6102
«Сьогодні кожен з українців отримав право на безоплатну правову допомогу, у тому числі у найменших, найвіддаленіших населених пунктах. Однак ми вирішили не зупинятися на досягненнях — наданні безоплатної первинної і вторинної правової допомоги та правопросвітництві — і почали вивчати правові потреби громад, запроваджувати відновні практики, надавати холіцистичні послуги, які виходять за межі класичної системи БПД», — зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

AN4B9405
Орієнтиром для діяльності служать місія, бачення та цінності, тож представники системи безоплатної правової допомоги та партнери з адвокатури та недержавного сектору поділилися думками, наскільки вдалося реалізувати задекларовані цінності у роботі системи БПД України.
Наскрізною темою стали доступність та якість правової допомоги. Учасники конференції обговорили наявні підходи, механізми та інструменти гарантування доступності та якості правових послуг, зокрема, з досвіду України, Канади, Нідерландів та Шотландії.

AN4B5950
Однією із провідних тем стала ефективність управління системою БПД, незалежність від зовнішніх впливів. Учасники конференції дійшли висновку, що найбільш ефективним є створення наглядових (дорадчих) рад. У світі не існує єдиної моделі, однак багато країн зробили вибір на користь створення таких рад з різними рівнями автономії. В Україні триває процес створення Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги, що відповідає рекомендаціям Ради Європи за результатами оцінювання системи БПД, проведеного 2016 року, а також рекомендаціях міжнародної експертної групи за участі фахівців Канади та Ради Європи.

AN4B7288
Зокрема, говорили про різні шляхи до покращення доступу до правосуддя для вразливих груп населення — від системних підходів, розрахованих на широке коло клієнтів, і до сфокусованих дій, що мають на меті задоволення унікальних потреб окремих цільових груп, таких як люди з інвалідністю, молодь, літні люди, маргіналізовані групи тощо.

AN4B6843
Учасники поділилися досвідом використання нових технологій у сфері права, які полегшують громадянам доступ до правосуддя, посилюють продуктивність надавачів правової допомоги. Такі інновації створюють можливості допомагати більшій кількості клієнтів, робити це швидше.

IMG 4532
Керівники та експерти систем правової допомоги Канади, Шотландії та України поділилися своїми думками щодо змін у доступі до правосуддя та правових новаціях, які слід очікувати в найближчому майбутньому.
Не залишили байдужими учасників заходу відеоролики з життєвими історіями та емоційні виступи адвокатів та працівників системи, що надали їм допомогу. Неабиякий інтерес викликала й фотовиставка з життя системи безоплатної правової допомоги України, яка по завершенні конференції буде презентована у регіонах країни. У фокусі — надання правової допомоги клієнтам та клієнткам системи, насамперед представникам вразливих категорій населення.
Міжнародні експерти та партнери з адвокатури та недержавного сектору України висловили захоплення тим, як інтенсивно розвивалася система БПД та чого вдалося досягнути за короткі 6 років.

AN4B9646

AN4B9652
Підбиваючи підсумки 5,5 років роботи українсько-канадського проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», його директорка, президента Канадського бюро міжнародної освіти високо оцінила досягнення системи БПД України.
«Українські досягнення – інноваційні, творчі і є прикладом того, що можна зробити дуже багато, коли є віддані справі люди», — запевнила Лариса Бізо і наголосила на важливості продовження цієї роботи.

AN4B9210
Підсумками конференції стали дієві рекомендації щодо подальшого розвитку системи безоплатної правової допомоги України, аби й надалі щодня сотні українців та українок отримували необхідні їм правові послуги.
Перша Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомога #KILAC організована Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правової допомоги, проєктом «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Довідково. Проєкт «Доступна та якісна правова допомога в Україні» реалізовувався протягом 2014-2019 років за підтримки Канадського бюро міжнародної освіти і сприяв покращенню рівного доступу до правосуддя для населення України, насамперед представників вразливих груп, шляхом підтримки впровадження та розвитку ефективної системи безоплатної правової допомоги, яка б відповідала потребам людей, підвищення рівня обізнаності населення щодо їхніх прав.

   

Повідомити про корупцію

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua