Правові потреби

   

Карта робочих місць адвокатів  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 115 гостей та відсутні користувачі

   

Законодавець зробив систему БПД ще ближчою до людей

Деталі

15.10.2014 prosecutorsПрийнятий 14 жовтня 2014 року Верховною Радою України у другому читанні та в цілому Закон України «Про прокуратуру» (реєстр. № 3541) вносить низку важливих системних змін до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (підпункт 64 пункту 5 розділу ХІІ), проект яких було розроблено у Координаційному центрі з надання правової допомоги у 2013 році.

Зміни стосуються наступних напрямів:

 1. Зміни, пов'язані із забезпеченням прав затриманих, підозрюваних, обвинувачених, засуджених:

  1. Усім затриманим, а також підозрюваним, яким у якості запобіжного заходу обрано тримання під вартою, БПД буде надаватися не лише протягом 72 годин з моменту затримання, як це відбувається тепер, а безперервно до завершення кримінального провадження. Це дозволить мінімізувати залежність реалізації права на захист від слідчого.
  2. Підставою для призначення адвоката затриманій особі буде не лише повідомлення службової особи, яка здійснила затримання, а й безпосереднє звернення затриманої особи або її родича до центру з надання БВПД. Це дозволить протидіяти "прихованим затриманням", коли правоохоронні органи фактично затримують особу, але не надають їй процесуального статусу затриманого.
  3. Особи, засуджені до позбавлення волі, отримують право на захист і представництво за рахунок держави за безпосереднім зверненням до Координаційного центру з надання правової допомоги або центрів з надання БВПД. Це дозволить захистити права ув'язнених, забезпечивши надання їм надання безоплатної правової допомоги при оскарженні дій, рішень або бездіяльності службових осіб, ініціюванні перегляду справи за нововиявленими обставинами, розгляді питань про умовно-дострокове звільнення, вирішенні питань успадкування, розлучення тощо.
 2. Зміни, пов'язані з частковим позбавленням повноважень прокуратури щодо представництва інтересів громадян. Передбачається передання більшої частини повноважень щодо представництва інтересів громадян від органів прокуратури до системи БПД та надання БПД усім суб'єктам права на неї (у тому числі в цивільних та адміністративних справах, а також потерпілім і свідках у кримінальних провадженнях) у повному обсязі з 1 липня 2015 року.

 3. Інституціональні зміни:

  1. На законодавчому рівні закріплюється центральна координуюча установа у сфері надання БПД - Координаційний центр з надання правової допомоги.
  2. Запроваджується двохрівнева система центрів з надання БВПД: регіональні (республіканський АРК, обласні, Київський та Севастопольський міські) та місцеві (районні, міжрайонні, міські, міськрайонні, міжрайонні та районні у містах).
  3. На законодавчому рівні за центрами з надання БВПД закріплюється статус територіальних підрозділів Координаційного центру з надання правової допомоги.
  4. Вводиться поняття системи БПД, яка включає Координаційний центр з надання правової допомоги, суб'єктів надання безоплатної первинної правової допомоги та суб'єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги.
  5. Запроваджується єдиний Реєстр адвокатів, які надають БВПД, що адмініструється Координаційним центром з надання правової допомоги, замість 54 локальних реєстрів, що адмініструвалися головними управліннями юстиції.
  6. Повноваження щодо виключення адвокатів з Реєстру адвокатів, які надають БВПД, передаються від головних управлінь юстиції Координаційному центру з надання правової допомоги.

Андрій Вишневський
Директор Координаційного центру з надання правової допомоги

   

Повідомити про корупцію

   

Проект Мінюсту 'Я маю право!'

   

Чесна платіжка

   

Дайджест БВПД

   

Інформаційний дайджест  

Дайджест БВПД

   

Графік виїзних прийомів МЦ  

Графік виїзних прийомів

   

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

   

Адвокатам  

Адвокатам

   
© 2014 Житомирський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua